28 Ağustos 2015

OOAK Art Doll Eudora :)

Herkese yeniden merhaba / Hello everyone:)

Bebeklerimde yapay deri kullanmayı çok seviyorum, gotik tarzlarına uygun sertlik veriyor sanki genel duruşuna:) Bir de dantel detayı deriyle birleşince olmazsa olmazım arasında:)

I like to use unnatural leather in my art dolls, thats like leather gives a hard appearance to their gothic style:) And also when I combine the leather with lace, that is one of my passion in their costume design:)

Bir de bazı renklerin uyumuna bayılıyorum, kahverengi ve pembenin uyumu da bunlardan biri, Eudora bu anlamda çok içime sindi, ne dersiniz? Sizce de öyle mi? :)

I really like the harmony of some colours, for example brown and pink are also one of them, Eudora made me satisfied in this matter, what do you think? Is not it? :)
Bezbebek çalıştığım dönemde çok defa kot ceket ve ayakkabı çalışmıştım ama bukadar küçük deri ceket ve bot ilkkez çalıştım:) Diğer artdoll larda da denemiştim bu botlardan yapmayı ama ilkkez bu bebeğimde başardım:) Hamurdan kıyafet veya ayakkabı yapmayı en başından beri hiç düşünmüyordum çünkü, basit bir görüntü veriyor bana göre, bunu başarmış olmak benim için çok önemliydi:))

When I was sewing textile dolls, I sewed many times jean jacket and shoes, but the first time I sewed this kind of very tiny leather jacket and boot, so I am very happy to succeed it in this art doll:) Because when I decided to work art dolls, I was not thinking to use clay also for their clothes and shoes. For me, clay clothes and shoes looks ordinary in art dolls, so to manage that is very important for me:))

Renklerin uyumundan bahsetmişken, asıl aşık olduğum renk uyumu işte bu:) Hayatım boyunca pembe veya pastel renkte birşey giymedim ben, hep mat, koyu ve kirli renkleri sevdim, bu anlamda şuanda üzerinde çalıştığım yeni bebeğimin renklerine bitiyorum resmen:))

By the way I really fall in love expecially these colours:)
In my whole life I have never worn pink or pastel colours in my clothes, I have always prefered to wear dark, darkish and  dirty colours, so now my new art doll's colours are exactly for me:))


Bakın bu da ben:) Tamam psikopat gibi çıkmışım kabul tamam ama lütfen amaç yalnızca sevdiğim kıyafet rengini paylaşmak ;))))

This is me:)) Ok, really I know I look like a psycho in this pic, but I just wanted to share my favorite colours in my clothes:)))


Eskiden tüm maaşını deli gibi kıyafete döken bi tiptim ben:) Tarzıma uygun kıyafet bulduğum anda fiyatına bakmadan alırdım, ay sonunu getirememe kısmına girmiyorum yalnız:))) 3 yıldır kendi işimi yapmaya başladığımdan beri tüm kazancımı bebeklerimin kıyafetine, yani kumaşlara, boyalara, malzemelere ve işimle ilgili kitaplara yatırır oldum:)) Şimdi kendime birşey almaya gittiğimde hep "yaa boşver Sevtap, buna vereceğin parayla şukadar metre kumaş alırsın, şu boyanı, hamurunu alırsın" modunda mağazadan çıkıyorum:)) İşkolik miyim? Kesinlikle evet!!!! :))

Before, I was real shopaholic about clothes:)) When I see something exaclty for my style, I was not looking the price and directly had it:)) But for 3 years I have been doing my own job and now whenever I go somewhere to buy something for myself, I change my mind and I tell myself "No Sevtap, you can buy some fabrics, paints and clays with this money" :))) Am I workaholic? YESSS certanly :)))

Herkese kocaman sevgiler :)

With my best wishes :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.